ABC motocykla

Zadbaj o swój motocykl!

 Jak zadbać o czyste paliwo?

W tym celu stosuje się odpowiednie i wysokiej klasy filtry paliwa. Jest to bardzo ważne, jeśli zależy nam na utrzymaniu jak najdłużej sprawności naszego silnika w samochodzie. Nie wszyscy kierowcy jednak zdają sobie z tego sprawę, a powinni. Nie można tej kwestii pod żadnym pozorem bagatelizować, gdyż kiedy regularnie nie wymieniamy filtrów paliwa, może to skończyć się usterką naszego silnika w aucie. Jest to bardzo ważne.

Jakie są rodzaje filtrów paliwa?

Wyglądem filtry mogą się nie różnić, jednak istotna jest konstrukcja danego filtra paliwa. Tutaj różnice są spore. Powinniśmy o tym wiedzieć i zdawać sobie z tego aspektu sprawę. Na rynku dostępne są filtry dla wersji wysokoprężnych oraz benzynowych. W filtrach w wersji benzynowej chodzi o oczyszczanie paliwa z wszystkich zanieczyszczeń. Mówimy o zanieczyszczeniach większych niż dziesięć mikrometrów. Natomiast kiedy mówimy o układach zasilania silnika, który posiada zapłon samoczynny, filtry eliminują wszystkie małe pyłki, które są w rozmiarze trzech mikrometrów. W silniach benzynowych stosuje się tak zwane filtry przepływowe, natomiast w silniach diesla używa się specjalnych i przeznaczonych do tego wkładów.

Jakie mogą być skutki zużytego paliwa?

Co prawda filtr paliwa, który jest zużyty nie ma wpływu na jakiekolwiek awarie w układzie paliwowym, ale ma za to istotny wpływ na zużywanie się reszty podzespołów, które są zużywane stopniowo. Wtedy może nastąpić znaczny spadek mocy silnika w naszym pojeździe. Jest to kluczowa kwestia. Kiedy jedziemy autem z zapchanym filtrem, wtedy skutki mogą być negatywne. Może pojawić się na przykład awaria wtryskiwaczy lub pompu wodnej.

Tadeusz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *