ABC motocykla

Zadbaj o swój motocykl!

 Jak poprawnie zregenerować zacisk hamulcowy?

Nie wszystkie podzespoły w aucie odgrywają kluczową rolę, jak hamulce. Są one odpowiedzialne za bezpieczeństwo jazdy. Budowa całego układu hamulcowego jest skomplikowana. Składa się na nią wiele różnych elementów. Waży jest tłoczek zacisku hamulcowego. Powinniśmy dbać o to, aby zacisk hamulcowy był stale w dobrym stanie. Jest to bardzo ważne.

Kiedy można zastosować tylko prostą regenerację?

U większości modelów aut przy zacisku są zamontowane odpowiednie uszczelki. Gumowy pierścień, który odpowiada za skutecznie zapobieganie wydostawaniu się płynu hamulcowego wtedy, kiedy pracuje tłoczek zacisku. Jeśli mówimy o drugiej uszczelce, wtedy powinniśmy wiedzieć, że jej zadaniem jest efektywne zapobieganie przedostawaniu się różnych zabrudzeń, które mogą przedostać się do mechanizmu zacisku. W przypadku obu uszczelek pojawia się problem związany z tym, że obie dosyć szybko ulegają niszczeniu się. Jednak nie ma problemu z zakupem nowych uszczelek, gdyż są one stosunkowo tanie. Można je kupić w sklepie motoryzacyjnym już od kilkudziesięciu złotych.

Co musimy wymienić, kiedy pojawi się poważna usterka?

Jeśli mówimy o wymianie uszczelek, wtedy mamy świadomość, że nie jest to skomplikowane zadanie. Problem pojawia się z tłoczkiem. Kosztuje on znacznie więcej od uszczelek i jest bardzo podatny na korozję. Kiedy pojawi się korozja na tłoczku, nie musimy od razu go wymieniać. Możemy zlecić jego przeszlifowanie w profesjonalnym zakładzie. Oczywiście te usługi mają swoją cenę, ale nie ma tutaj innego rozwiązania. Na pewno warto kupić tłoczek dobrej i polecanej marki. Takie rozwiązanie jest zalecane.

Tadeusz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *