ABC motocykla

Zadbaj o swój motocykl!

 Co zrobić, żeby paliwo było czyste?

Kiedy mówimy o funkcji, jaką powinny spełniać filtry paliwa, wtedy mamy na myśli oczyszczanie paliwa z wszystkich zanieczyszczeń. Nie zawsze jest tego świadomi. Nie można bagatelizować tego problemu, gdyż może to być przyczyną poważnych usterek. W takiej sytuacji awarii może ulec na przykład wtryskiwacz lub te może zapowietrzyć się cały układ paliwowy. Na takie sytuacje musimy uważać, dlatego powinniśmy nabyć filtr wyłącznie renomowanego producenta oraz filtr wysokiej jakości.

Pora zimowa dla kierowców samochodów oraz silniki diesel. Co warto o tym wiedzieć?

Z pewnością musimy zwrócić uwagę na fakt, że główną przyczyną zanieczyszczenia paliwa w naszym samochodzie jest okres zimy oraz panowania niskiej temperatury. Kiedy mówimy o silnikach benzynowych może zdarzyć się nieoczekiwana sytuacja, polegająca na zamarznięciu wody na dnie naszego zbiornika. Wobec tego nie jest zalecane, aby poruszać się naszym samochodem, kiedy w baku znajduje się mało benzyny. Lepiej uzupełnić bak przed jazdą. Wszystkie zanieczyszczenia, które gromadzą się na dnie zbiornika mogą być zabójcze dla naszego silnika i go po prostu uszkodzić. Na tę kwestię powinniśmy zwracać uwagę. Jest to bardzo ważne.

Jakie wyróżniamy rodzaje filtrów paliwa?

Wizualnie filtr paliwa może nie różnić się od drugiego filtru. Jednak ważna jest przede wszystkim konstrukcja danego filtru paliwa. Jest to niezwykle istotne. Filtry mogą różnić się między osobą zasadniczo. Musimy nadmienić, że różnice, jakie występują między rozmaitymi rodzajami filtrów są dostosowane do wersji wysokoprężnych oraz benzynowych. Kiedy mówimy o wersjach benzynowych, wtedy filtry mają za zadanie skutecznie oczyszczać paliwo z wszelkich zanieczyszczeń, które od siebie się różnią. Natomiast w układzie zasilania silnika, który posiada zapłon samoczynny, zadaniem filtrów paliwa jest wychwytywanie różnych pyłków, nawet takich małych o rozmiarze trzech mikrometrów. O tym musimy wiedzieć, gdyż jest to kluczowe. Teraz już wiemy, jak działa filtr paliwa oraz jaki filtr najlepiej kupić do naszego pojazdu. Mamy już tego świadomość.

Tadeusz

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *